blog_pro_vino_v_restorani_valentino_lviv

Блог про вино. Винні бренди США. Розповідає сомельє ресторану “Валентино” у Львові Олег Курако

Про винні брендах США в нашій країні відомо мало, хоча ця країна займає 4-е місце в світі за обсягами виробництва вина і 9-е по його експорту. Більш того, американські вина успішно конкурують з європейськими, а кращі їхні представники часто навіть перевершують прославлені Grand Cru.

Низька популярність американських вин у нас пояснюється в основному тим, що США не надто зацікавлені в східноевропейському ринку – вся вироблена ними на експорт винна продукція успішно реалізується в Канаді, Євросоюзі і азіатських країнах. Тим не менш, деякі американські вина можна купити і в Україні. Якщо ви побачите вино з США на полицях магазинів у нас або за кордоном – обов’язково спробуйте. Серед американських вин середньої і високої цінової категорії майже не зустрічаються погані, а про те, напої яких брендів особливо заслуговують на увагу.

90% всіх вин США випускається в Каліфорнії, хоча виноробні підприємства є в 46 штатах. Каліфорнійські клімат і грунт вважаються одними з кращих для виноградарства, і це доводять зроблені з вирощеного тут винограду вина, дійсно чудові. Найбільш відомі вина з долини Напи – назва цього регіону вже само по собі бренд. Широко відомі також вина Сонома.

BERINGER

Якщо говорити про знамениті бренди – торгові марки, то одна з найзнаменитіших, безумовно, Beringer. Це найстаріша виноробня США, розташована в долині Напи. Особливо славиться винами з винограду «Зінфандель» – до речі, «каліфорнійський Зінфандель» – теж свого роду бренд, такий же як, наприклад, «австралійський шираз» або «німецький рислінг». Продукція «Берінджер» неодноразово удостоювалася титулу «Вино року» журналу Wine Spectator, широко відома далеко за межами Штатів. Особливо гарні і дуже популярні її тихе і ігристе White Zinfandel. Цікаво, що вина «Білий Зінфандель» – саме так перекладається їх назва, виробляються з сорту чорного винограду, а самі напої рожеві.

SUTTER HOME

Другий за популярністю виноробний бренд США, що випускає 18 сортових вин, купажі, лінійку безалкогольних вин. За інформацією деяких джерел, преміальні вина саме цього бренду найбільш популярні в Штатах. І точно відомо, що саме що продається вино «Саттер Хом» – теж рожеве, і теж «Білий Зінфандель».

GALLO

Найбільша американська корпорація Gallo Family Vineyards експортує продукцію більш ніж в 90 країн. Володіє величезними виноградниками в Сонома. Має понад 60 дочірніх брендів, що випускають вина та інші напої.

BAREFOOT

Дочірній бренд Gallo, і не менше, а десь і більше відомий. Всі вина «Берфут» – їх в лінійці більше 30-и, мають уніфіковану етикетку з малюнком відбитка ноги, але кольорове оформлення пляшок різне: Pino Grigio жовте, Zinfandel червоне, Merlot синє, і т. д. Відомий, стильний дизайн тари і відмінної якості вина всередині – зрозуміло, чому їх охоче п’ють  досвідчені цінителі.

OPUS ONE

Це не компанія, а краще, на думку багатьох експертів, каліфорнійське вино за всю історію виноробства в цьому регіоні. Спільний проект Філіпа Ротшильда і знаменитого каліфорнійського винороба Роберта Мондаві.

SILVER OAK

Вино виробляється однойменним виноробним господарством, що володіє виноградниками в Колорадо, в долині Напа і долині Александер в Сонома. Одне з кращих існуючих Каберне-Совіньйон.

SCREAMING EAGLE

Не просто знаменитий, а культовий бренд. У рік випускається лише 5-9 тисяч пляшок «Клекучого орла», що вважається практично досконалим. У вільному продажу його немає. Пляшку флагманського вина бренду, що коштує  до 3000 $, можна купити тільки по підписці, і чекати іноді доводиться роками. Щоб підписатися, потрібно зареєструватися на сайті виноробні, подати заявку. Після її розгляду вам повідомлять, скільки пляшок вам треба купити і за якою ціною. Якщо ви не готові це зробити, будете тут же виключені з підписного листа і навряд чи зможете потрапити в нього знову.

Для тих, хто не настільки багатий, щоб купувати це вино на аукціоні, є інший варіант спробувати його: Screaming Eagle іноді пропонують в ресторанах дуже високого рівня. Відвідати такий ресторан – теж дороге задоволення, проте якщо бажання продегустувати одна з рідкісних і кращих вин світу дуже сильне, то знайти ресторан, де його подають, і поїхати туди – може і складне, але здійсненне завдання.

 

До зустрічі в ресторані «Валентино»!

Щоб забронювати столик для дегустації чи гастро-вечері – телефонуйте будь ласка нам:

 

Поділитись: