fotonazastavku1-1

Прогулянки Львовом. Програма

Львів запрошує на екскурсії!

  Щоби ми, українці, чинили ефективний національний спротив, для кожного з нас є важливим ефективне відновлення, підтримка непереможного українського духу і гордості за тих, хто нас захищав і захищає.

  Львівська спільнота екскурсоводів, музеїв, Львівський туристичний офіс та ЛКП “Бюро спадщини” спільно розробили серію екскурсій “Прогулянки Львовом”, які відбуватимуться у місті Львові  протягом весни, для мешканців та внутрішньо переміщених громадян.

Перелік усіх екскурсій з 25.04 до 31.05 за посиланням

*У програмі можливі зміни та доповнення, слідкуйте за оновленнями на сайті.

 

27 КВІТНЯ, СЕРЕДА

 

11:00-12:30

Незвична прогулянка звичними вулицями Середмістя

Прогуляємось чарівним львівським Середмістям, відвідаємо український, польський, єврейський та вірменський квартали, зазирнемо до найстаріших храмів, двориків та підземель і, звичайно,  відправимось у пошуки левів-захисників міста. Після цієї прогулянки ви точно закохаєтесь у Львів і залишите частинку свого серця назавжди тут!

Місце зустрічі: пл. Ринок, поруч із магазином “Золотий вік”

Вартість: добровільна сума

Реєстрація: Галина Ждан, екскурсовод Free Walkative! Tours Lviv, 0680027783

 

11:00-12:30

Львів очима видатних львів’ян

Львів – це не тільки витончена архітектура, затишні кав’ярні та старі вулиці. Львів творять його мешканці. Хтось знайшов тут натхнення для писемництва, хтось – для науки. Хтось створював тут вакцину від тифу, хтось дебютував у ролі оперного співака, хтось закладав основи математичного аналізу, а хтось створював скульптуру, що по сьогодні прикрашає фасади будинків. Львів – місто, де народжувались, жили, закохувались і мріяли. Запрошуємо подивитись на місто по-іншому – очима видатних львів’ян.

Місце початку і закінчення екскурсії: фонтан Нептун, пл. Ринок (неподалік піцерії Челєнтано), шукайте гіда з жовтою парасолькою – просп. Свободи

Вартість: добровільний внесок

Реєстрація: Галина Вилійка, Free Walkative! Tour Lviv, екскурсовод, 0639920767

 

12:00-14:00

Львів Святоюрського періоду

Святоюрський пагорб із величним собором на честь небесного покровителя Львова Юрія Змієборця є надзвичайно мальовничим та цікавим з історичної та містичної точки зору місцем, яке було свідком і співучасником багатьох подій у місті Лева з моменту його заснування.

Від собору св.Юра прогуляємося через парк найдавнішого технічного університету України “Львівська Політехніка” до Органного залу, який гостинно приймає відвідувачів у своїх давніх стінах на екскурсії та концерти органної, камерної та симфонічної музики.

Місце початку і закінчення екскусії: пам’ятник Андрею Шептицькому – Органний зал

Вартість: безкоштовно

Реєстрація: Галина Потабенко, екскурсовод, 0937135038

 

 

28 КВІТНЯ, ЧЕТВЕР

14:00-15:30

Львів: життя на території терору (Частина 1)

Екскурсія вулицями Львова, де відбулися трагічні події ХХ ст. в рамках окупаційних періодів двох тоталітарних режимів – нацистського і радянського. Під час екскурсії пройдемо не лише просторовим шляхом, але й хронологічною часовою лінією: з кінця 30-х  до середини 50-х років минулого століття. Поговоримо про методи терору обох режимів, про особисті трагедії тих, хто пережив репресії, досвіди людей в умовах екстреми, травматичний досвід тих, хто пережив депортації. Оглянемо території колишнього ґетто (1941–1943 рр.) та пересильної тюрми №25 (1944–1955 рр.).

Місце зустрічі і початку екскурсії: пам’ятник Тарасу Шевченку, просп. Свободи завершення – брама Музею “Територія Терору”, вул. Чорновола

Вартість: добровільний внесок

Реєстрація: Галина Вилійка, Меморіальний музей тоталітарних режимів “Територія Терору”, 0639920767

 

 

29 КВІТНЯ, П’ЯТНИЦЯ

 

11:00-13:30

Австрійський Львів

Львів – контрастне місто. На зламі 19-20 століття між старовиною почала будуватися нова архітектура, яка сьогодні наче перлина тішить око львів’ян – Оперний театр, палац Потоцьких, Університет імені Івана Франка, будинок вчених тощо. Запрошую на прогулянку, яка називається Австрійський Львів, де переплітаються історії українців, поляків, австрійців та інших народів.

Місце зустрічі: пам’ятник Т. Г. Шевченка

Вартість: 100 грн/особа

Реєстрація: Юлія Сафронова, екскурсовод, 0635612979

 

16:00-17:30

Чарівність Личаківського некрополя

Прогулянка найстарішими ділянками Личаківського кладовища познайомить з його скульптурною спадщиною та історіями найталановитіших львівських митців. Непересічні постаті львів’ян, кому ставили ці пам’ятники, також не залишать байдужими відвідувачів одного з найдавніших європейських некрополів.

Місце зустрічі: вхід до Личаківського кладовища, вул. Мечникова, 33

Вартість: 150 грн (на потреби ЗСУ)

Реєстрація: Соломія Трильовська, екскурсовод, 0509368431

 

16:00-17:30

Квітучий Стрийський парк 

Запрошую на екскурсію одним з найгарніших парків Європи кінця 19 століття! Тут дуже цікава історія, мальовничі краєвиди, озеро з лебедями, дитячий сектор… Прогуляємося з Вами алеями, які пам’ятають австрійського імператора, іранського шаха, найвідоміших львівських представників кінця 19- початку 20 століття, помилуємося квітучою природою, послухаємо цікаву інформацію та чарівні співи пташок, зробимо гарні світлини на пам’ять… Щиро запрошую!

Місце початку і закінчення екскурсії: вхід з вул. Паркової під аркою – біля кафе “Вежа”

Вартість: добровільний внесок

Реєстрація: Марія Лук’янова, екскурсовод, 0984971049

 

 

 

 

30 КВІТНЯ, СУБОТА

 

11:00-12:30

Екскурсія “Личаківське кладовище”

“Не бійтеся мертвих, бійтеся живих”. Так кажуть, бо час показав, що історія відомих людей, яких з нами вже немає повторюється. Та ми маємо приклади і пам’ять тих, хто жив і творив Україну в різні часи. Іван Франко,  Соломія Крушельницька, Ігор Білозір, Маркіян Шашкевич і багато інших постатей, які дають надію на вільне чудове життя, і доказ пишатися, що ми на своїй землі. Запрошую в” машину часу” некрополя Личаківський.

Місце зустрічі: Личаківське кладовище, головний вхід

Вартість: 75 грн/особа

Реєстрація: Юлія Сафронова, екскурсовод, 0635612979

 

11:00-12:30 

Незвична прогулянка звичними вулицями Середмістя

Прогуляємось чарівним львівським Середмістям, відвідаємо український, польський, єврейський та вірменський квартали, зазирнемо до найстаріших храмів, двориків та підземель і, звичайно,  відправимось у пошуки левів-захисників міста. Після цієї прогулянки ви точно закохаєтесь у Львів і залишите частинку свого серця назавжди тут!

Місце зустрічі: пл. Ринок, поруч із магазином “Золотий вік”

Вартість: добровільна сума

Реєстрація: Володимир Зілінський, екскурсовод Free Walkative! Tours Lviv, 0993973538

11:30-13:00

Звідки взявся Львів

Запрошуємо на прогулянку, яка розставить всі крапки над “і”:

– хто заснував Львів?

– що у місті робили німці та італійці?

– як жилося міщанам при Речі Посполитій?

– чому австрійський період називають “за бабці Австрії”…

І ще багато відповідей на популярні запитання про Львів, його мешканців, побут і хто як з ким мирився чи ні.

Прогулянка буде цікава і для дітей, і для дорослих. А ще ми заглянемо до найвідомішого підземелля Львова, щоб роздивитися макети міста різних епох.

Місце зустрічі: площа Ринок 1, вхід в Ратушу

Вартість: добровільний внесок

Реєстрація: Маріанна Гункевич, екскурсовод, 0633087724

 

12:00-13:30

Оглядова екскурсія по місту Львову

Народження міста Львова, княжий період, Галичина в польському королівстві, період Австро-Угорської імперії, Перша світова війна, 1939 р., причини народження УПА, Друга світова війна, радянський період та сьогодення.

Місце початку і закінчення екскурсії: Львівський театр опери та балету ім. С. Крушельницької, пр. Свободи, 28 – пам’ятник Тарасу Шевченку

Вартість: 100 грн./особа

Реєстрація: Барич Оксана Євгенівна, екскурсовод, 0969890877

 

12:00-14:00

Від Єлизавети до Магдалени – прогулянка вулицею  С.Бандери

Побувати у Львові і не побачити вулицю та пам’ятник легендарному Степану Бандері?  Насправді це дуже мальовнича вулиця, прокладена у 19 ст. – з великою кількістю цікавих будівель у різних архітектурних стилях,  яка у попередні періоди носила різні назви, залежно від того яка держава панувала тоді на цих теренах: Австро-Угорщина, Польща, СРСР.

Вона сполучила Залізничний вокзал із першим трамвайним депо. А оскільки будувалась у період технічної революції та проходила вздовж корпусів “Львівської Політехніки”, то завжди однією з перших випробовувала на собі всі технічні новинки.

Ми прогуляємося від величного храму св.Єлизавети та Ольги до колишнього оборонного костелу Марії Магдалени і почуємо багато цікавих історій.

Місце початку і закінчення екскурсії: пл. Кропивницького (перед входом в храм св. Єлизавети та Ольги)  – пам’ятник М. Вербицькому

Вартість: безкоштовно

Реєстрація: Галина Потабенко, екскурсовод, 0937135038

 

 

14:00-15:30

Панський шпацер від драконів до слонів 

Чи знаєте, на якій вулиці у Львові збереглося найбільше палаців? Ні, це не Коперніка, і не Пекарська! Як не дивно, це вул. І.Франка, яка колись існувала як чотири окремі вулиці, а потім об’єднана в одну. Парадоксально, що найчастіше любителі історії і архітектури Львова краще знають її верхню частину, відому як Софіївка… А ми прогуляємося нижньою частиною вулиці, колишньою Панською, яка не менш цікава! Тут на будинках можна побачити драконів, слонів, сову, дельфінів, каштани, навіть крилатих собак! А ще на вул. Франка жили надзвичайно цікаві люди! І, якщо про Івана Франка знають всі, то про інших людей, пов’язаних з вулицею – навряд чи) А це і епатажний граф, і скульптор-сотник УГА, який вперше в Європі зробив погруддя В. Леніна, і заслужений актор України, який двічі втікав з концтабору, і президент Польщі, якому сам Г.Герінг подарував шестиколісний автомобіль, і розробник атомної бомби, і єдиний український політик, прийнятий австрійським наслідником престолу, і прототип героя “Перехресних стежок” адвоката Рафаловича…

І ще багато цікавого буде на екскурсії!

Місце початку і закінчення екскурсії: пл. Соборна, зупинка трамваю – Стрийський ринок

Вартість: 100 грн./особа

Реєстрація: Марія Лук’янова, екскурсовод, 0984971049

 

14:00-15:30

Екскурсія “Панський шпацер від драконів до слонів”

Чи знаєте, на якій вулиці у Львові збереглося найбільше палаців? Ні, це не Коперника, і не Пекарська! Як не дивно, це вул. І.Франка, яка колись існувала як 4 окремі вулиці, а потім об’єднана в одну. Парадоксально, що найчастіше любителі історії і архітектури Львова краще знають її верхню частину, відому як Софіївка… А ми прогуляємося нижньою частиною вулиці, колишньою Панською, яка не менш цікава! Тут на будинках можна побачити драконів, слонів, сову, дельфінів, каштани, навіть крилатих собак! А ще на вул. Франка жили надзвичайно цікаві люди! І, якщо про Івана Франка знають всі, то про інших людей, пов’язаних з вулицею – навряд чи. А це і епатажний граф, і скульптор-сотник УГА, який вперше в Європі зробив погруддя В. Леніна, і заслужений актор України, який двічі втікав з концтабору, і президент Польщі, якому сам Г. Герінг подарував шестиколісний автомобіль, і розробник атомної бомби, і єдиний український політик, прийнятий австрійським спадкоємецем престолу, і прототип героя “Перехресних стежок” адвоката Рафаловича…

І ще багато цікавого буде на екскурсії!

Місце початку і закінчення екскурсії: зупинка трамваю на пл. Соборній – Стрийський ринок

Вартість: 100 грн./особи

Реєстрація: Марія Лук’янова, 0984971049

 

 

 

 

 

1 ТРАВНЯ, НЕДІЛЯ

 

11:00 – 12:30

Коротка екскурсія Личаківським некрополем

Коротка екскурсія Личаківським некрополем. Чому варто приєднатись? Бо Личаківське кладовище – це…

📍 найвідвідуваніший музей Львова

📍 один із найстаріших у Європі некрополів

📍 місце поховання багатьох відомих особистостей

📍 тихий парк із мистецькими каплицями та пам’ятниками

Прогуляємось головною алеєю до Меморіалу Української Галицької армії, побачимо цвинтар польських орлят, а також поховання героїв Небесної сотні та почуємо багато нових речей про символіку скульптур. Буде насичено та цікаво!

Місце зустрічі: вхід до Личаківського кладовища, вул. Мечникова, 33. Шукайте гіда з жовтою парасолькою.

Вартість: добровільний внесок

Реєстрація: Володимир Зілінський, екскурсовод Free Walkative! Tours Lviv, 0993973538

 

 

12:00-13:30

Львів і люди

Будь-яка історія – це люди, які творили її. Під час прогулянки частиною міста, забудованою на переломі ХІХ-XX ст. поговоримо про відомих і не дуже львів’ян, як вони творили, будували, захищали та … розважалися у місті. Оповідь буде про Львів – мікс історичних подій, легенд, смішних і життєвих історій, захоплюючих розмов, що в результаті неминуче спонукає подивитися на місто по-іншому. Запрошую!

Місце зустрічі: Оперний театр, просп. Свободи, 28

Вартість: Добровільний внесок

Реєстрація: Світлана Муравська, екскурсовод, 0971789997

 

 

14:00-16:00

Королівський ліс – колиска давнього Львова

Хочете потрапити в місця, заселені людьми задовго до будівництва Львова?

Парк Знесіння, або Кайзервальд є унікальним ландшафтно-природним заповідним об’єктом, де були поселення і капища давніх слов’ян, прадавнє море, каменоломні, що використовувалися для побудови міста. А зараз це чудове місце для відпочинку і прогулянок, де можна побачити мальовничі краєвиди, схожі за красою на Карпати! Недарма його назвали на честь австрійського імператора Франца-Йосифа, якому дуже сподобалася ця природа. Кайзервальд по праву вважається територією, звідки виник давній Львів. З ним пов’язано безліч легенд і цікавих історій.

Ми помилуємося чарівною весняною природою, зробимо гарні світлини на пам’ять, пошукаємо скам’янілі мушлі і водорості, погодуємо качок та інших водоплавних птахів на озері, наповнимося енергією на місцях сили, організуємо невеличкий пікнічок)

З собою беріть хороше взуття, воду, перекус, смаколики, можна взяти корм для тварин з Домівки врятованих тварин, куди зайдемо після прогулянки)

Місце зустрічі: Порохова вежа, вул. Підвальна, 4

Вартість: 200 грн

Реєстрація: Марія Лук’янова, екскурсовод, 0984971049

 

13:00-14:30

Серія “Закохані у Львів. Іван Левинський – український будівничий, архітектор, меценат”

Серед видатних українців, які творили у Львові впродовж другої половини 19 і початку 20 століття, постать Івана Левинського займає особливе місце. Архітектурні шедеври, створені цією непересічною особистістю, прикрашають моє улюблене місто і милують погляд своєю довершеністю, українським акцентом. Запрошую до мандрівки !

Місце початку і закінчення екскурсії: на розі проспекту Т. Шевченка і вул. Дж. Дудаєва – біля Оперного театру

Вартість: добровільний внесок

Реєстрація: Ольга Вовкодавець, екскурсовод, 0673034161

 

 

 

 

2 ТРАВНЯ, ПОНЕДІЛОК

 

11:30-13:00

Мозаїка культур міста Львова

Львів – місто, яке постало на перетині шляхів, культур та цінностей. Часто про наше місто казали, що воно нагадує великий порт, але без моря, стільки тут було чутно різних мов і снувало багато іноземців. Самі ж міщани складалися з представників різних націй – русини, вірмени, поляки, євреї. До того у місті була велика кількість монастирів різних чернечих орденів.

Як вони всі жили? Які пам’ятки лишили нам у спадок? Чим займалися і як захищали місто?

Запрошуємо вас побачити основні львівські цікавинки та почути найцікавіші факти з життя Львова та його мешканців, яке нагадує барвисту мозаїку.

Місце зустрічі: Початок – церква св. Андрія  (колишній костел Бернардинів), площа Соборна, 1.

Вартість: 100 грн – дорослий, 50 грн – дитячий від 12 років, діти до 12 років безкоштовно

Реєстрація: Маріанна Гункевич, екскурсовод, 0633087724

 

 

4 ТРАВНЯ, СЕРЕДА

11:00 – 12:30 

Львів очима видатних львів’ян

Львів – це не тільки витончена архітектура, затишні кав’ярні та старі вулиці. Львів творять його мешканці. Хтось знайшов тут натхнення для писемництва, хтось – для науки. Хтось створював тут вакцину від тифу, хтось дебютував у ролі оперного співака, хтось закладав основи математичного аналізу, а хтось створював скульптуру, що по сьогодні прикрашає фасади будинків. Львів – місто, де народжувались, жили, закохувались і мріяли. Запрошуємо подивитись на місто по-іншому – очима видатних львів’ян.

Місце зустрічі: пл. Ринок, поруч із рестораном “Челентано”. Шукайте гіда з жовтою парасолькою.

Вартість: добровільний внесок

Реєстрація: Галина Вилійка, Free Walkative! Tour Lviv, 0639920767

 

 

6 ТРАВНЯ, П’ЯТНИЦЯ

 

11:00-13:30

Етнічний компас Львова

На екскурсії ми побуваємо в колишніх дільницях, де проживали різні народи, та розвивали місто, збудовувало та писало історію. Сьогодні це старі вулички, бруківка та будинки, магазини, ринок, кав’ярні, аптеки, храми тощо.

Середньовічне місто Львів – до вашої уваги ! Запрошую до прогулянки!

Місце зустрічі: пам’ятник королю Данилу

Вартість: 100 грн/особи

Реєстрація: Юлія Сафронова, екскурсвод, 0635612979

 

11:30-13:00

Звідки взявся Львів

Запрошуємо на прогулянку, яка розставить всі крапки над “і”:

– хто заснував Львів?

– що у місті робили німці та італійці?

– як жилося міщанам при Речі Посполитій?

– чому австрійський період називають “за бабці Австрії”…

І ще багато відповідей на популярні запитання про Львів, його мешканців, побут і хто як з ким мирився чи ні.

Прогулянка буде цікава і для дітей, і для дорослих. А ще ми заглянемо до найвідомішого підземелля Львова, щоб роздивитися макети міста різних епох.

Місце зустрічі: площа Ринок 1, вхід в Ратушу

Вартість: добровільний внесок

Реєстрація: Маріанна Гункевич, екскурсовод, 0633087724

 

 

12:00-13:30

Місця терору: від забуття до пам’яті (Частина 2)

Екскурсія вулицями Львова, маршрут котрої пролягає від центру міста, повз колишні в’язниці та катівні, розстріляні і стерті з пам’яті церкви і синагоги, до колишнього концтабору для військовополонених. Згадаємо те, про що не можна забувати.

Місце початку і закінчення екскурсії: пам’ятник Тарасу Шевченку, проспект Свобод – Цитадель

Вартість: добровільний внесок

Реєстрація: Галина Вилійка, Меморіальний музей тоталітарних режимів “Територія Терору”, 0639920767

 

17:00-18:3

Квітучий Стрийський парк 

Запрошую на екскурсію одним з найгарніших парків Європи кінця 19 століття! Тут дуже цікава історія, мальовничі краєвиди, озеро з лебедями, дитячий сектор… Прогуляємося з Вами алеями, які пам’ятають австрійського імператора, іранського шаха, найвідоміших львівських представників кінця 19- початку 20 століття, помилуємося квітучою природою, послухаємо цікаву інформацію та чарівні співи пташок, зробимо гарні світлини на пам’ять… Щиро запрошую!

Місце початку і закінчення екскурсії: вхід з вул. Паркової під аркою – біля кафе “Вежа”

Вартість: добровільний внесок

Реєстрація: Марія Лук’янова, екскурсовод, 0984971049

 

 

 

7 ТРАВНЯ, СУБОТА

 

11:00 – 12:30

Коли говорять стіни: Львів і його надписи, барельєфи та мурали

“Буває, йдеш собі неспішно вулицею Руською, вимірюєш неквапним кроком довжину старого кварталу. У руках так ароматно пахне кава, привітно дзеленчить трамвай, і ти всміхаєшся дню, бо на перехресті вузьких середньовічних вуличок губляться-розходяться кудись тривоги. У Львові добре! Смакуєш свою каву і перехиляєш чашку, відкидаєш голову, і погляд сам біжить угору, а там… А там на різних мовах промовляють давні істини. Це місто пам’ятає досвід сотень поколінь. Тут знаки, символи, фігури, здавалося б, колишніх мешканців цих вулиць, і богів… Історія.

Ви бачили? А чули? Ні? Тоді запрошуємо разом з нами пороздивлятись і підслухати, про що говорять львівські стіни.”

Місце зустрічі: пл. Ринок, поруч із рестораном “Челентано”. Шукайте гіда з жовтою парасолькою.

Вартість: добровільний внесок

Реєстрація: Галина Вилійка, Free Walkative! Tour Lviv, 0639920767

 

11:30-13:00

Мозаїка культур міста Львова

Львів – місто, яке постало на перетині шляхів, культур та цінностей. Часто про наше місто казали, що воно нагадує великий порт, але без моря, стільки тут було чутно різних мов і снувало багато іноземців. Самі ж міщани складалися з представників різних націй – русини, вірмени, поляки, євреї. До того у місті була велика кількість монастирів різних чернечих орденів.

Як вони всі жили? Які пам’ятки лишили нам у спадок? Чим займалися і як захищали місто?

Запрошуємо вас побачити основні львівські цікавинки та почути найцікавіші факти з життя Львова та його мешканців, яке нагадує барвисту мозаїку.

Місце зустрічі: Початок – церква св. Андрія  (колишній костел Бернардинів), площа Соборна, 1.

Вартість: 100 грн – дорослий, 50 грн – дитячий від 12 років, діти до 12 років безкоштовно

Реєстрація: Маріанна Гункевич, екскурсовод, 0633087724

 

14:00-15:30

Панський шпацер від слона до мурашки (ІІ частина екскурсії по вул. І.Франка)

Запрошуємо на другу частину шпацеру вулицею І.Франка (початок 30.04), яка колись існувала як 4 окремі вулиці, а потім була об’єднана в одну. Найчастіше любителі історії і архітектури Львова краще знають її верхню частину, відому як Софіївка, тож, прогуляємося нею! Тут на будинках можна побачити драконів, метелика, коня, каштани і навіть мурашку! На вул. Франка жили надзвичайно цікаві люди! І, якщо про І. Франка і М.Грушевського знають всі, то про інших людей, пов’язаних з вулицею – навряд чи. А ще на Франка є зображення святої, яка стала прототипом… Рапунцель!

Хочете знати, чому на церкві Св. Софії, яку фундувала “меценат в спідниці” Софія Ганель, немає жодної скульптури Софії? А чим був унікальний трамвай, який тут їздив? А побачити унікальні, дивом збережені двері? А почути історію, гідну романів, про одну з найвідоміших шпіонок, яка походила зі знаного у Львові роду?..

І ще багато цікавого буде на екскурсії!

Місце початку і закінчення екскурсії: Пл. Франка – РАГС на І.Франка, 157

Вартість: 100 грн/особи

Реєстрація: Марія Лук’янова, екскурсовод, 0984971049

 

 

8 ТРАВНЯ, НЕДІЛЯ

11:00 – 13:00 

Вілли Кастелівки

Естетично красива і цікава екскурсія. Місто – сад, такий задум вкладали архітектори в район, де збудовані розкішні вілли. Будинки, як люди – мають свою історію, драму, трагедію, комедію. Без людини вони гинуть, а з люблячим господарем тримають тепло і укріплення. Запрошую до прогулянки.

Місце зустрічі: Ліцей св. Магдалини, вул . Чупринки, 1

Вартість: 100 грн/особи

Реєстрація: Юлія Сафронова, 0635612979

 

11:00 – 12:30

СТРІТ-АРТ тур

Давай відволічемось від повсякденності! Зануримось у роздуми! Почерпнемо натхнення та нові враження!

Хочемо привідкрити світ вуличного мистецтва, поговорити про графіті, мурали, стікери, трафарети, інсталяції, відомих світових та українських художників, які роблять наше місто яскравішим.

Хочеш розфарбувати свій день? Приєднуйся!

Місце зустрічі: пл. Ринок, поруч із рестораном “Челентано”. Шукайте гіда з жовтою парасолькою.

Вартість: добровільний внесок

Реєстрація: Вікторія Серомська, Free Walkative! Tour Lviv,  0507277074

 

 

11 ТРАВНЯ,  СЕРЕДА 

11:00 – 12:30

Дорога до Єзуїтського саду

На сучасній карті Львова ви не знайдете такої локації. Не допоможе в цьому і гугл. Та сам Львів і львів’яни добре пам’ятають дорогу, котра вела із середмістя до давнього саду, де любили відпочивати мешканці. Ішли століття, дорога обростала палацами і маєтками, урядовими та фінансовими кварталами, готелями, театрами, кав’ярнями і, звісно, легендами. Дорогою до Єзуїтського саду ми, звісно ж, усіх їх вам розкажемо.

Місце зустрічі: пл. Ринок, поруч із рестораном “Челентано”. Шукайте гіда з жовтою парасолькою.

Вартість: добровільний внесок

Реєстрація: Галина Вилійка, Free Walkative! Tour Lviv, 0639920767

 

 

13 ТРАВНЯ,  П’ЯТНИЦЯ

 

11:30-13:00

Звідки взявся Львів

Запрошуємо на прогулянку, яка розставить всі крапки над “і”:

– хто заснував Львів?

– що у місті робили німці та італійці?

– як жилося міщанам при Речі Посполитій?

– чому австрійський період називають “за бабці Австрії”…

І ще багато відповідей на популярні запитання про Львів, його мешканців, побут і хто як з ким мирився чи ні.

Прогулянка буде цікава і для дітей, і для дорослих. А ще ми заглянемо до найвідомішого підземелля Львова, щоб роздивитися макети міста різних епох.

Місце зустрічі: площа Ринок 1, вхід в Ратушу

Вартість: добровільний внесок

Реєстрація: Маріанна Гункевич, екскурсовод, 0633087724

 

11:00 – 13:00

Храми Львова

Кожна святиня виконує роль не лише сакральну, духовну, також – це осередок людей, які вирішували суспільні питання, голосували, обирали, давали освіту, оберігали, хранили.

А Львів за всі віки прихистив стільки храмів, скільки націй помістилось в стінах Середньовічного міста. Запрошую на прогулянку.

Місце зустрічі: Пам’ятник королю Данилу Галицькому

Вартість: 100 грн/особи

Реєстрація: Юлія Сафронова, 0635612979

 

 

14 ТРАВНЯ, СУБОТА

 

11:00 – 12:30 

Про каву, шоколад і (не)ймовірні історії

Якось, одна галицька пані продала свою дорогу швейну машинку, а на виручені кошти придбала кухонне приладдя. «Шило на мило», – могла б сказати інша пані, махаючи на те рукою. Але, не цього разу, адже історія ця про успіх. За допомогою того приладдя рішуча і смілива пані почала власноруч виготовляти фантастичні шоколадні помадки, і вже за короткий час стала власницею відомої у краї фірми. А іншого разу, геніальний професор Львівського університету за кавою списав усі серветки математичними рівняннями, і став творцем функціонального аналізу.

Приходьте і ви зрозумієте, чому кава і солодощі для Львова – це НЕабищо.

Місце зустрічі: пл. Ринок, поруч із рестораном “Челентано”. Шукайте гіда з жовтою парасолькою.

Вартість: добровільний внесок

Реєстрація: Галина Вилійка, Free Walkative! Tour Lviv, 0639920767

 

11:00 – 13:00

Дорогою до св. Лазаря

Вул. Коперника – вулиця, яка народила винахід освітлення, музичні інструменти, банкірів, видавців, майстрів з каменю, художніх колекціонерів тощо. Святий Дух, який вів за собою Маркіяна Шашкевича в духовній семінарії, та за її межами. Пагорби, які стали прихистком для тих, хто помирав від чуми XVll ст. Скільки всього цікавого, приховує звичайна дорога ?! Запрошую до прогулянки.

Місце зустрічі: вул. Коперника, 1

Вартість: 100.00 грн / особа

Реєстрація: Юлія Сафронова, 0635612979

 

11:30-13:00

Мозаїка культур міста Львова

Львів – місто, яке постало на перетині шляхів, культур та цінностей. Часто про наше місто казали, що воно нагадує великий порт, але без моря, стільки тут було чутно різних мов і снувало багато іноземців. Самі ж міщани складалися з представників різних націй – русини, вірмени, поляки, євреї. До того у місті була велика кількість монастирів різних чернечих орденів.

Як вони всі жили? Які пам’ятки лишили нам у спадок? Чим займалися і як захищали місто?

Запрошуємо вас побачити основні львівські цікавинки та почути найцікавіші факти з життя Львова та його мешканців, яке нагадує барвисту мозаїку.

Місце зустрічі: Початок – церква св. Андрія  (колишній костел Бернардинів), площа Соборна, 1.

Вартість: 100 грн – дорослий, 50 грн – дитячий від 12 років, діти до 12 років безкоштовно

Реєстрація: Маріанна Гункевич, екскурсовод, 0633087724

 

 

15 ТРАВНЯ, НЕДІЛЯ

11:00 – 12:30

Бейкер стріт по – львівськи

Вул. Пекарська, саме ця вулиця жартома називається Бейкер стріт. Вулиця ремісників, пекарів, храмів, університетів, прихованих палаців, вулиця медицини, ботанічних садів. Повірте, багато, хто з львів’ян тут не бував, а туристи тим більше. Запрошую до прогулянки і ви не залишитеся байдужими.

Місце зустрічі: вул. Пекарська, 1

Вартість: 100.00 грн / особа

Реєстрація: Юлія Сафронова, 0635612979

 

11:00 – 12:30

Коротка екскурсія Личаківським некрополем

Коротка екскурсія Личаківським некрополем. Чому варто приєднатись? Бо Личаківське кладовище – це…

📍 найвідвідуваніший музей Львова

📍 один із найстаріших у Європі некрополів

📍 місце поховання багатьох відомих особистостей

📍 тихий парк із мистецькими каплицями та пам’ятниками

Прогуляємось головною алеєю до Меморіалу Української Галицької армії, побачимо цвинтар польських орлят, а також поховання героїв Небесної сотні та почуємо багато нових речей про символіку скульптур. Буде насичено та цікаво!

Місце зустрічі: вхід до Личаківського кладовища, вул. Мечникова, 33. Шукайте гіда з жовтою парасолькою.

Вартість: добровільний внесок

Реєстрація: Володимир Зілінський, екскурсовод Free Walkative! Tours Lviv, 0993973538

 

 

18 ТРАВНЯ, СЕРЕДА

11:00 – 12:30 

Львів очима видатних львів’ян

Львів – це не тільки витончена архітектура, затишні кав’ярні та старі вулиці. Львів творять його мешканці. Хтось знайшов тут натхнення для писемництва, хтось – для науки. Хтось створював тут вакцину від тифу, хтось дебютував у ролі оперного співака, хтось закладав основи математичного аналізу, а хтось створював скульптуру, що по сьогодні прикрашає фасади будинків. Львів – місто, де народжувались, жили, закохувались і мріяли. Запрошуємо подивитись на місто по-іншому – очима видатних львів’ян.

Місце зустрічі: пл. Ринок, поруч із рестораном “Челентано”. Шукайте гіда з жовтою парасолькою.

Вартість: добровільний внесок

Реєстрація: Галина Вилійка, Free Walkative! Tour Lviv, 0639920767

 

 

20 ТРАВНЯ, П’ЯТНИЦЯ

 

11:00 – 12:30

Дорогами Софіївки

Прогулянка затишним районом, вулицею І. Франка. По дорозі зустрінемо цікаві вілли та будинки, церкву св. Софії, колишні обителі сім’ї Франків та Грушевських. Дізнаємося де проходила перша колія електричному трамваю. Історії про минуле і теперішнє.

Місце зустрічі: пам’ятник Івану Трушу, вул. І. Франка, 108

Вартість: 100.00 грн / особа

Реєстрація: Юлія Сафронова, 0635612979

11:00 – 12:30

Дорогами Софіївки

Прогулянка затишним районом, вулицею І. Франка. По дорозі зустрінемо цікаві вілли та будинки, церкву св. Софії, колишні обителі сім’ї Франків та Грушевських. Дізнаємося де проходила перша колія електричному трамваю. Історії про минуле і теперішнє.

Місце зустрічі: пам’ятник Івану Трушу, вул. І. Франка, 108

Вартість: 100.00 грн / особа

Реєстрація: Юлія Сафронова, 0635612979

 

11:30-13:00

Звідки взявся Львів

Запрошуємо на прогулянку, яка розставить всі крапки над “і”:

– хто заснував Львів?

– що у місті робили німці та італійці?

– як жилося міщанам при Речі Посполитій?

– чому австрійський період називають “за бабці Австрії”…

І ще багато відповідей на популярні запитання про Львів, його мешканців, побут і хто як з ким мирився чи ні.

Прогулянка буде цікава і для дітей, і для дорослих. А ще ми заглянемо до найвідомішого підземелля Львова, щоб роздивитися макети міста різних епох.

Місце зустрічі: площа Ринок 1, вхід в Ратушу

Вартість: добровільний внесок

 

12:00-13:30

Львів: життя на території терору (Частина 1)

Екскурсія вулицями Львова, де відбулися трагічні події ХХ ст. в рамках окупаційних періодів двох тоталітарних режимів – нацистського і радянського. Під час екскурсії пройдемо не лише просторовим шляхом, але й хронологічною часовою лінією: з кінця 30-х  до середини 50-х років минулого століття. Поговоримо про методи терору обох режимів, про особисті трагедії тих, хто пережив репресії, досвіди людей в умовах екстреми, травматичний досвід тих, хто пережив депортації. Оглянемо території колишнього ґетто (1941–1943 рр.) та пересильної тюрми №25 (1944–1955 рр.).

Місце початку і закінчення екскурсії: пам’ятник Т. Шевченку, пр. Свободи – площа перед Музеєм “Територія Терору”, пр.Чорновола

Вартість: добровільний внесок

Реєстрація: Меморіальний музей тоталітарних режимів “Територія терору”, 0639920767

 

 

 

 

21 ТРАВНЯ, СУБОТА

 

11:00 – 13:00 

Княжий Львів

За 2 години екскурсії ми підкоримо найвищу точку Львова – гору Високий Замок (нижній оглядовий майданчик), побачимо місця, про які знають лише місцеві, прогуляємось найстарішою частиною Львова – навіть старішою за Старе місто – місцем, де все починалося ще в 13 столітті. Залишки колишнього замку, кілька прекрасних парків, перші церкви міста та вражаючий вид з оглядового майданчика Львова – і це ще не повний перелік того, що ми для вас підготували!

Місце зустрічі: пл. Ринок, поруч із рестораном “Челентано”. Шукайте гіда з жовтою парасолькою.

Вартість: добровільний внесок

Реєстрація: Вікторія Серомська, Free Walkative! Tour Lviv,  0507277074

 

11:00 – 12:30

Театральний Львів

Драма, комедія, трагедія і лірика – частина нашого життя.

Або як сказав В. Шекспір” Весь світ – театр, а ми в ньому актори”.

Запрошую познайомитися з культурною та мистецькою частиною Львова, з театрами, які мають 100-літню історію, цікавий репертуар людської долі.

Місце зустрічі: Львівський національний академічний театр опери та балету ім. С. Крушельницької, просп. Свободи, 28

Вартість: 100.00 грн / особа

Реєстрація: Юлія Сафронова, 0635612979

11:30-13:00

Мозаїка культур міста Львова

Львів – місто, яке постало на перетині шляхів, культур та цінностей. Часто про наше місто казали, що воно нагадує великий порт, але без моря, стільки тут було чутно різних мов і снувало багато іноземців. Самі ж міщани складалися з представників різних націй – русини, вірмени, поляки, євреї. До того у місті була велика кількість монастирів різних чернечих орденів.

Як вони всі жили? Які пам’ятки лишили нам у спадок? Чим займалися і як захищали місто?

Запрошуємо вас побачити основні львівські цікавинки та почути найцікавіші факти з життя Львова та його мешканців, яке нагадує барвисту мозаїку.

Місце зустрічі: Початок – церква св. Андрія  (колишній костел Бернардинів), площа Соборна, 1.

Вартість: 100 грн – дорослий, 50 грн – дитячий від 12 років, діти до 12 років безкоштовно

Реєстрація: Маріанна Гункевич, екскурсовод, 0633087724

 

13:00-14:30

Серія “Закохані у Львів. Іван Левинський – український архітектор, будівничий, меценат”

Серед видатних українців, які творили у Львові впродовж другої половини 19 та початку 20 століття, постать Івана Левинського займає особливе місце. Архітектурні шедеври, створені цією непересічною особистістю, прикрашають моє улюблене місто, милують погляд своєю довершеністю, українським акцентом. Запрошую до мандрівки!

Місце початку і закінчення екскурсії: ріг вул. Дж. Дудаєва і просп. Т. Шевченка – біля Оперного театру

Вартість: добровільний внесок

Реєстрація: Ольга Вовкодавець, екскурсовод, 0673034161

 

 

22 ТРАВНЯ, НЕДІЛЯ

 

11:00-12:30 

Незвична прогулянка звичними вулицями Середмістя

Прогуляємось чарівним львівським Середмістям, відвідаємо український, польський, єврейський та вірменський квартали, зазирнемо до найстаріших храмів, двориків та підземель і, звичайно,  відправимось у пошуки левів-захисників міста. Після цієї прогулянки ви точно закохаєтесь у Львів і залишите частинку свого серця назавжди тут!

Місце зустрічі: пл. Ринок, поруч із магазином “Золотий вік”

Вартість: добровільний внесок

Реєстрація: Володимир Зілінський, екскурсовод Free Walkative! Tours Lviv, 0993973538

14:00 – 16:00

Княжий Львів

Запрошую на екскурсію місцями, де благословили Львів на розвиток і будівництво наші князі, королі Русі та Галицько-Волинського князівства. Де збереглися храми, стіни, в яких звучали молитви за наш край, міста і підданих.

Місце зустрічі: Порохова вежа, вул. Підвальна, 4

Вартість: 100.00 грн / особа

Реєстрація: Юлія Сафронова, 0635612979

 

 

25 ТРАВНЯ, СЕРЕДА 

11:00 – 12:30 

Про каву, шоколад і (не)ймовірні історії

Якось, одна галицька пані продала свою дорогу швейну машинку, а на виручені кошти придбала кухонне приладдя. «Шило на мило», – могла б сказати інша пані, махаючи на те рукою. Але, не цього разу, адже історія ця про успіх. За допомогою того приладдя рішуча і смілива пані почала власноруч виготовляти фантастичні шоколадні помадки, і вже за короткий час стала власницею відомої у краї фірми. А іншого разу, геніальний професор Львівського університету за кавою списав усі серветки математичними рівняннями, і став творцем функціонального аналізу.

Приходьте і ви зрозумієте, чому кава і солодощі для Львова – це НЕабищо.

Місце зустрічі: пл. Ринок, поруч із рестораном “Челентано”. Шукайте гіда з жовтою парасолькою.

Вартість: добровільний внесок

Реєстрація: Галина Вилійка, Free Walkative! Tour Lviv, 0639920767

 

 

 

 

27 ТРАВНЯ, П’ЯТНИЦЯ

 

11:00 – 12:30 

Шевченківський гай

Скансен – музей архітектури та побуту, історія життя українців з різних регіонів країни. Місце – де найкраще можна пізнати свою культуру, традиції, обряди. Будинки, старовинні церкви, школа, цілі подвір’я господарства українців 19-20 ст.

Місце зустрічі: головний вхід в Музей народної архітектури та побуту

Вартість: 75.00 грн /особа + квиток в музей

Реєстрація: Юлія Сафронова, 0635612979

12:00-13:30

Місця терору: від забуття до пам’яті (Частина 2)

Екскурсія вулицями Львова, маршрут котрої пролягає від центру міста, повз колишні в’язниці та катівні, розстріляні і стерті з пам’яті церкви і синагоги, до колишнього концтабору для військовополонених. Згадаємо те, про що не можна забувати.

Місце початку і закінчення екскурсії: пам’ятник Т.Шевченку, пр. Свободи –  Цитадель

Вартість: добровільний внесок

Реєстрація: Меморіальний музей тоталітарних режимів “Територія Терору”, Галина, 0639920767

 

 

28 ТРАВНЯ, СУБОТА

 

11:00 – 13:00

Стрийський парк

Один з найстаріших і найгарніших парків Львова, кінець XlX ст. Вражає зеленню, насадженням, виставковими павільйонами” Східних торгів”, які змінилися під впливом війн і влади. Оранжерея – це окреме диво – куточок. Постійні жителі і володарі парку – лебеді. А також на верхній терасі – фонтан з новою” біологічною зброєю України”. Цікаво? Приходьте на екскурсію.

Місце зустрічі: вул. Паркова, вхід у парк через арку

Вартість: 100.00 грн / особа

Реєстрація: Юлія Сафронова, 0635612979

11:00 – 12:30

СТРІТ-АРТ тур

Давай відволічемось від повсякденності! Зануримось у роздуми! Почерпнемо натхнення та нові враження!

Хочемо привідкрити світ вуличного мистецтва, поговорити про графіті, мурали, стікери, трафарети, інсталяції, відомих світових та українських художників, які роблять наше місто яскравішим.

Хочеш розфарбувати свій день? Приєднуйся!

Місце зустрічі: пл. Ринок, поруч із рестораном “Челентано”. Шукайте гіда з жовтою парасолькою.

Вартість: добровільний внесок

Реєстрація: Вікторія Серомська, Free Walkative! Tour Lviv,  0507277074

 

 

29 ТРАВНЯ, НЕДІЛЯ

 

11:00 – 12:30 

Інста – екскурсія

Екскурсія, де обрано найінстаграмніші об’єкти архітектури, екскурсовод розповідає історію і дає час для фото. Під час реєстрації екскурсовод повідомляє місце зустрічі.

Вартість: 100.00 грн / особа

Реєстрація: Юлія Сафронова, 0635612979

11:00 – 13:00 

Княжий Львів

За 2 години екскурсії ми підкоримо найвищу точку Львова – гору Високий Замок (нижній оглядовий майданчик), побачимо місця, про які знають лише місцеві, прогуляємось найстарішою частиною Львова – навіть старішою за Старе місто – місцем, де все починалося ще в 13 столітті. Залишки колишнього замку, кілька прекрасних парків, перші церкви міста та дивовижний вид з оглядового майданчика Львова – і це ще не повний перелік того, що ми для вас підготували!

Місце зустрічі: пл. Ринок, поруч із рестораном “Челентано”. Шукайте гіда з жовтою парасолькою.

Вартість: добровільний внесок

Реєстрація: Вікторія Серомська, Free Walkative! Tour Lviv,  0507277074

 

 

*У зв’язку із воєнним станом, під час сповіщення про повітряну тривогу під час екскурсії, просимо пройти в укриття, про яке повідомить екскурсовод за маршрутом екскурсії.  

Для всіх учасників екскурсії обов’язковим є наявність паспорта громадянина України, або документів, які посвідчують особу. 

Поділитись: