halyalnye-produkty

Сертифікат HALAL та «халяльні продукти»

В даний час халяль-індустрія одна з найперспективніших галузей, що поступово розвивається у всьому світі. На споживчому ринку України стрімко зростає попит на «халяльну» продукцію і вже нікого не дивує наявність «халяльних» полиць у супермаркетах. Продукти, що виготовлені відповідно до HALAL-стандартів популярні не лише серед мусульман, але і серед покупців інших віросповідань.

Поняття «халяль» – похідне від арабського слова «al-halal», що означає – те, що дозволено. У цього слова досить широке значення, але за межами арабського світу його вживають, коли мова йде про продукти харчування. «Халяльні» продукти – це ті, які виготовлені відповідно до законів шаріату і є «чистими продуктами духовного походження».Для мусульман значок HALAL – підтвердження того, що вони купують продукт виготовлений у відповідності з усіма мусульманськими традиціями і не містить компонентів, які заборонені до вживання представникам цього віросповідання, а саме:

  •  свинина – на думку мусульман, свині є переносниками серйозних захворювань, відповідно – їх м’ясо може зашкодити здоров’ю людини;
  •  кров і деякі органи тварин;
  •  м’ясо хижих тварин і птахів – заборона пов’язана з тим, що м’ясоїдні тварини є переносниками різних захворювань;
  •  м’ясо собак і віслюків;
  •  м’ясо тварин, забитих без молитви, тобто невідповідним способом. Те ж саме стосується тварин, що загинули від травми або удушення;
  •  алкоголь;

Сертифікат «Халяль», в свою чергу, підтверджує відповідність випущеної продукції вимогам Шаріату. Варто відзначити, що в ісламі заборонена зіпсована їжа і все, що може зашкодити здоров’ю людини.Саме тому HALAL диктує досить жорсткі вимоги не тільки до сировини, що використовується у процесі виготовлення «халяльних» продуктів, але і до персоналу, виробничих приміщень, інструментів, які використовують працівники, спецодягу, пакування та маркування.

Відділ видачі сертифіката «Халяль» ретельно вивчає абсолютно всі складові частини товару. Це необхідно для того, щоб переконатись, що продукція не містить в собі «наджасу». Це означає, що в ній немає «нечистот», таких як мертвечина, наркотичні речовини та ті, що можуть викликати сп’яніння, речовини тваринного походження (жир, кров, кістки). Особлива увага приділяється відсутності харчових барвників та домішок, що штучно збільшують термін зберігання.

Отримання сертифікату HALAL – це ретельне вивчення лінії виробництва групою фахівців, які мають відповідні знання не тільки з питань релігії Ісламу, але і в області виробництва, біології, хімії та інших необхідних наук. Після процедури ревізії виробництва, результати проведених аналізів передають начальнику відділу видачі сертифікату «Халяль» з метою запуску розгляду можливості отримання відповідного сертифікату. HALAL – це марка якості та довіри. Виробники усіх цивілізованих країн на сьогоднішній день проводять сертифікат відповідності “HALAL”. Це новий рівень стандартів, що дозволяють істотно розширити географію дистрибуції.

Ресторан “Валентино” в центрі Львова розробив халяльне меню та володіє сертифікатами Халяль. Також в нашому ресторані працює офіціантка, яка розмовляє арабською мовою.

Чекаємо Вас в гості в ресторан “Валентино”, щоб Ви могли скуштувати найсмачніші страви халяль меню у Львові.

Щоб забронювати столик в ресторані в центрі Львова – телефонуйте будь ласка:

  • +38 (097) 23 56 777
  • +38 (032) 23 56 766

Поділитись: