degustacii-v-restorani-valentyno-u-lvovi-kudy-pity-lviv

Блог про вино 5 міфів і їх спростування. Розповідає сомельє ресторану “Валентино” у Львові Олег Курако.

1. Якщо вино зафарбовує губи, то воно неякісне
Насправді, якщо говорити про хороші вина, то цей фактор взагалі не є ознакою якості. Все залежить від сорту винограду і від типу вина. Зрозуміло, що біле вино не залишатиме колір. Але червоне вино настоюють на шкірках, які містять антоціани (зафарбовуючі речовини). Кожен сорт винограду відрізняється за їх вмістом. І, наприклад, каберне совіньйон буде більше зафарбовувати губи, навіть зуби і язик, а от піно нуар — менше. Також має значення витримка вина. Наприклад, після вина, витриманого в дубовій діжці, на ваших губах залишиться більше кольору, ніж від вина без витримки. Ось така специфіка. Але це аж ніяк не є проблемою вина, це просто одна з його характеристик.
2. Якісним і дорогим є лише вино, закорковане корком
Чомусь існує думка, що якщо пляшка вина закрита не корком, а кришкою, вино дешеве і погане. Але це не так!
Корок призначений для того, аби вино у пляшці розвивалося. Кора коркового дерева має таку структуру, яка дозволяє пропускати повітря, що дає змогу вину розвиватися. Проте не кожне вино цього потребує. Деякі вина призначені для того, аби їх випили за кілька років і не витримувати, особливо білі. Такі вина зараз часто закривають закруткою (кришечкою). Це здешевлює вартість вина, адже корок значно дорожчий. Тож зараз є багато хороших вин, особливо це вина Нового світу (Аргентина, Південна Африка, вина з Ельзасу тощо), які закривають кришкою, і це цілком нормально.

3. Келих не впливає на смак
Матеріал і форма келиха насправді впливають на смак і аромат вина. Люди часто легковажать цим, і, наприклад, на всіляких святкуваннях п’ють вино з пластику. Але цього не варто робити, адже це дуже псує смак напою.
4. Вино кімнатної температури можна подавати на стіл
Часом люди ставлять на стіл вино ще до приходу гостей, тоді воно має так звану кімнатну температуру. Можливо це було логічним у ХVIIІ столітті, коли багато людей жили у кам’яних будинках і там була кімнатна температура 18 градусів 🙂 Зараз усі вина варто охолоджувати у холодильнику перед подачею на стіл.
5. Що старіше вино, то воно краще
Це також міф. Кожне вино має свій поріг старості. Деякі вина призначені для розвитку і старіння, і лише через якийсь час їх можна буде пити. Інші треба пити вже зараз. Йдеться про червоне вино. Щодо білого, то вони взагалі найчастіше не має потенціалу до витримки і його треба випити за рік-три. Дуже рідко білі витримують довше.
До зустрічі в ресторані «Валентино»!
Щоб забронювати столик для дегустації чи гастро-вечері – телефонуйте будь ласка нам:
+38 (097) 23 56 777
+38 (032) 23 56 766

Поділитись: